Federālā valdība piešķir 1,45 miljardus ASV dolāru, lai atbalstītu Dienvidkorejas uzņēmuma centienus izveidot galvenās saules enerģijas piegādes ķēdes daļas ASV.
ASV Enerģētikas departamenta aizdevums, par kuru tika paziņots ceturtdien, būs galvenais, lai finansētu 2,2 miljardus ASV dolāru vērto kompleksu, ko būvē Dienvidkorejas Hanwha Group uzņēmums Qcells. Uzņēmums plāno izmantot Vašingtonas štatā attīrītu polisilikonu un ražot lietņus, plāksnes un saules baterijas – gatavu saules moduļu pamatelementus.
Prezidenta Džo Baidena Inflācijas samazināšanas likums ne tikai piedāvā papildu nodokļu atlaidi Amerikā ražotām saules enerģijas iekārtām, bet arī ļauj ražotājiem saņemt atvieglojumus par katru apstrādātā polisiliīcija vienību un katru saražoto plāksni, šūnu un moduli.
“Šis aizdevums ir īpašs, jo tā ir viena no pirmajām ražotnēm, kurā mēs ne tikai ražojam moduļus, bet arī šūnas un plāksnes,” trešdien telefonintervijā aģentūrai The Associated Press teica Enerģētikas departamenta aizdevumu programmu direktors Džigars Šahs. “Tādējādi mēs daudz lielāku piegādes ķēdes daļu ievedam Amerikas Savienotajās Valstīs.”
Qcells aprīlī sāka moduļu montāžu daļā kompleksa, kura jauda būs 3,3 gigavati saules paneļu gadā. Rūpnīcā Kārtersvilā, Džordžijā pašlaik strādā aptuveni 750 darbinieku, un plānots, ka pēc tās pabeigšanas tajā strādās 2000 darbinieku. Qcells apgalvo, ka līdz decembrim plānots pabeigt ražotnes plākšņu un elementu daļu.
Uzņēmumam ir arī 630 miljonus ASV dolāru vērta rūpnīca Daltonā, tālāk uz ziemeļrietumiem Džordžijas štatā, kuras jauda ir 5,1 gigavats gadā. Šī rūpnīca, kurā strādā 1800 darbinieku, tika uzcelta bez valdības aizdevumiem. Uzņēmums importē šūnas Daltonas rūpnīcai.
Enerģētikas departaments norādīja, ka Kartersvilas rūpnīca būs lielākā ASV uzbūvētā lietņu un plākšņu rūpnīca. Kopā ar Daltonas un Kartersvilas rūpnīcu Qcells saražos pietiekami daudz saules paneļu, lai ar elektroenerģiju apgādātu gandrīz 1,3 miljonus māju gadā, samazinot oglekļa dioksīda emisijas, kas rodas elektroenerģijas ražošanas procesā.
Microsoft Corp. ir noslēgusi līgumu, lai astoņu gadu laikā iegādātos ievērojamu daļu no Kartersvilas rūpnīcas saražotās produkcijas.
Qcells ir jāizpilda noteikti nosacījumi aizdevuma saņemšanai, un uzņēmuma preses pārstāve Marta Stoepker sacīja, ka Qcells ir pārliecināta, ka izpildīs prasības.